Andreea Miklos s-a intrecut pentru victorie la 400 metri in Belgia

60

Andreea Miklos s-a inscris si a alergat la „Brussels Grand Prix”! Cu 53.04, Andreea a avut al doilea timp la intrecerea castigata pe distanta de 400 de metri de belgianca Laus Camille.

Andreea Miklos s-a plasat pe doi dupa invingatoarea Laus cronometrata in 52.55.

Andreea Miklos s-a intrecut cu sportive din Belgia, Franta si Olanda si a avut al doilea rezultat. Si la masculin Romania a avut rezultate in top 3 la „Brussels Grand Prix”! Cristi Esanu a avut al treilea timp la 400 metri. Castigatorul a fost cronometrat in 48.97. Dupa Simon Boypa din Franta s-au clasat Paulo Changani Gloire (49.30) si Esanu in 49.69.

Cristian Taut a avut al treilea timp la 800 metri. Reprezentantul Romaniei a alergat in 1:53.31. Castigatorul, Arthur Six din Franta s-a impus in 1:53.01.

Cristi Taut si Robert Parge

Robert Parge a avut al 7-lea timp la 400 metri in cursa castigata de Dobber Jochem. Olandezul a fost cronometrat in 46.18.

Andrea Miklos revine la clasarile de top la intrecerile internationale. Dupa locul 3 la concursul indoor de la Linz, pe 1 februarie, la Viena, sportiva de la CSM Bucuresti s-a clasat pe locul intai in proba de 400 de metri.

Timpul reusit atunci de Andrea era 52,45 secunde, un nou record personal in sala.

In cadrul aceluiasi concurs din capitala Austriei, tot in proba de 400 metri, Camelia Gal, de la CS Universitatea Cluj, s-a clasat pe locul al treilea. Camelia a alergat in 53,20, un nou record personal.
In proba masculina de 400 metri, Mihai Cristian Paslaru, de la CSM Bucuresti s-a clasat pe doi. Mihai a alergat in 47,41 secunde, nou record personal si pentru el.

Rezultate de la „Brussels Grand Prix” gasiti aici!

Pe AIMX aflati vesti aici despre sportiva din Romania care a fost premiata la Campionatul National din Italia la parapanta.