Andreea Pîșcu vorbeste despre record! Analiza dupa EcoRun Moieciu 2019

246

Andreea Pîșcu vorbeste despre victoria de la Maraton la EcoRun Moieciu 2019.  Andreea a alergat 03:51:22, iar fostul record era al sportivei Ingrid Mutter, 4 ore 7 minute la Maraton. A fost o întrecere tare cu Denisa Dragomir care a terminat in 03:51:51. A treia clasata a fost Natalia Zbirnea, iar in top 4 a incheiat suedeza Lena Trillelv! Andreea are 22 de ani si e antrenata la CSS Bacau de Cristina Alexe.  S-a nascut in Gorj, iar proba ei favorita este semimaratonul. Andreea a uimit  vara trecuta intr-o proba nu tocmai familiara. S-a clasat pe locul 11, la individual, la Campionatul Mondial de Alergare Montana pe distanta lunga. A contribuit  la medalia de bronz cucerita de Romania la echipe.

Andreea Pîșcu vorbeste despre record si despre sustinerea celor care cred in ea!

Andreea Pîșcu vorbeste despre record! Analiza dupa EcoRun Moieciu 2019Nu m-am gandit ca o sa bat recordul! Ma simt foarte bine mai ales ca este a doua cursa de Maraton montan! A fost un traseu destul de greu. Au fost portiuni tehnice dar si alergabile. A fost un concurs foarte bine organizat si marcat! Le multumesc organizatorilor pentru aceasta invitatie la acest concurs minunat. Am toata sustinerea clubului CSS Bacau, al antrenoarei Cristina Alexe si al colegilor care tot timpul m-au sustinut si mi-au dat incredere. „-Andreea Pîșcu

Andreea Pîșcu face parte din echipa Romaniei pentru Campionatul Mondial de Ultramaraton. Are un program de pregatire intens

credit foto Nicole Trifu

„Inca de pe primii metri ai cursei m-am simtit obosita. Am avut o saptamana destul de grea cu antrenamente tinand cont ca nu pregatesc neaparat alergarea montana. Fac si plat si urcari! Alternez! Am crezut ca o sa vin cu multi kilometri in spatele Denisei. M-au incurajat oamenii de pe traseu si am reusit sa castig. Multumesc FubyShop pentru incaltaminte si gelurile folosite. Le multumesc Andreei si lui Ionut Zinca pentru sfaturi si ajutor! O sa pregatesc in continuare cursa de la Campionatul Mondial de Ultramaraton. Sper sa fac un rezultat bun si sa ajut echipa la Mondiale!”Andreea Pîșcu