Diana Sinic a vorbit după victoria la Semimaraton de 1 Decembrie

213

Diana Sinic a vorbit după victoria la Semimaraton de 1 Decembrie. Diana  s-a impus în 01:27:30,0. Ramona Zota a fost pe doi cu timpul 01:35:54,6. A treia clasată a fost Cornelia Gaina cu timpul 01:36:03,6.

Diana Sinic a vorbit după victoria la Semimaraton de 1 Decembrie. Colaborarea cu Gheorghiță Vitalie dă roade!

”Cursa 1 Decembrie este o cursă de suflet, revin pentru a treia oară aici și sunt sigură că voi mai veni. Organizarea a fost perfectă, cu voluntari zâmbitori și disponibili, cu gustare tradițională românească, cu un traseu deloc ușor dar într-un parc frumos. Am sărbătorit ziua României așa cum pot eu mai bine, prin alergare și cu un succes. Este o plăcere să revin la București pe 1 decembrie!”-Diana Sinic

Diana a vorbit pentru AIMX despre evoluția în 2021! La Semimaratonul de 1 Decembrie. Diana  s-a impus în 01:27:30,0. în București, în parcul IOR

”Anul acesta în general a fost frumos pentru mine, o satisfacție enormă a fost faptul că am câștigat proba de semimaraton în cadrul Maraton Bucuresti și deja miercuri unde iarăși am urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului! Pentru anul viitor nu am încă planuri, dar cred că le decidem împreună cu antrenorul meu Gheorghiță Vitalie.”

La Semimaraton, Alexandru Corneschi s-a impus în 01:13:23,1. Alex a fost urmat de Hunor Béres cu finish în 01:16:46,9. Al treilea clasat a fost Manuel KERGOAT cronometrat în 01:20:23,7.

Top 3 la Maraton a fost completat după Gheorghe Tănase de Alexandru Bacoșcă, participant la categoria de vârstă 18-34 ani și de Emanoil Aparece înscris la plus 50 de ani. Alexandru a încheiat cele 10 ture în 02:49:09,3. Emanoil a terminat după 02:59:29,9.

Zinaida Sacara a câștigat Maratonul și a fost la finish după al 4-lea clasat la masculin, Ion Crăciun. A doua clasată a fost Oleksandra Kyryllova înscrisă la categoria 35-49 de ani cu finish în 03:19:47,1. Mariana Nenu a fost a treia cu timpul 03:31:31,7.

Pe AIMX citiți aici și despre Ultra Black Sea: concept unic cu 5 zile de alergare la Mamaia!