Laura Coman s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo

171

Laura Coman s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Sportiva este campioana europeana in 2019 in proba de pusca 10 metri aer comprimat. Laura este la prima participare la o editie de Jocuri Olimpice si este al doilea sportiv al Romaniei calificat in Japonia. Primul care si-a luat viza a fost inotatorul Robert Glinta.

Laura Coman s-a calificat la Jocurile Olimpice dupa ce a participat la Cupa Mondiala de la Munchen

Campioana europeana la pusca 10m aer comprimat „a tintit” un loc cota la Cupa Mondiala de la Munchen. In finala probei ea s-a clasat pe locul 5 cu 186,3 puncte. A fost devansata de doua sportive din India si de doua din China. Joi, 30 mai, Laura Coman va concura alaturi de Alin Moldoveanu si in proba pe echipe, 10 m pusca aer comprimat mixt.

Vom reveni cu reactii.

Tot pe aimx.ro puteti citi si despre recordurile nationale doborate la Campionatele Nationale de Alergare de 6,12,24 de ore de la Timisoara: AICI!!!

Autor: Vlad Lucian Arhire