Mariana Cristea si Mihaela Nunu sunt protagoniste la Baneasa Forest Run

329

Mariana Cristea si Mihaela Nunu au castigat la 11 respectiv 21 de kilometri. La masculin protagonisti au fost Mihail Bizniuc(11 km.) respectiv Ionel Rapotan la 21 km. Mariana Cristea a castigat in 0:46:20,2. Mihaela Nunu s-a impus in 1:27:56,5. Bizniuc a castigat in 0:39:28,2. Ionel Rapotan s-a impus in 1:20:52,7.

Mariana Cristea si Mihaela Nunu s-au evidentiat la intrecerea Baneasa Forest Run! Prima reactie pentru AIMX!

Mihaela Nunu este fosta campioana balcanica si nationala care alearga acum la concursuri din placere. Mariana a comentat succesul dupa cursa din Baneasa.

Mariana Cristea si Mihaela Nunu sunt protagoniste la Baneasa Forest Run„A fost o cursa minunata, m-am incarcat cu multa energie pe traseu. Fac asta de placere, alergatul pentru mine a fost dintotdeauna un sport care m-a relaxat. A fost o victorie așteptata, am plecat in cursa optimista, diferența a fost pe ultimul kilometru, acolo am tras tare, mi-am dat seama ca de fapt pot mai mult.”-Mariana Cristea

Rezultatele de referinta ale Marianei sunt 18:34 la Crosul15noiembrie anul trecut la 5km. La intrecerea 1Decembrie, la 11km si la Free Spirit Run Giurgiu Ruse la 15 km ( 1:03:00 gun time, 1:02:56 chip time).

0:46:36,6 la 11km 1decembrie locul 1

Mariana Cristea se pregateste sa revina la intrecerile din Baneasa.

„Urmatoarea cursa o sa fie la Buzau, la campionatul national de atletism. Acolo voi alerga 21km! De doua luni ma antrenez pentru asta. Obiectivul meu pe 2019 este sa-mi imbunatesc timpul la cursa de 10km. In luna aprile voi participa la Baneasa Race, la Constantina Dita.”-Mariana Cristea

Mariana Cristea a participat la Gerar 10km- 44:47, la Crosul pentru viata 11km- 46:23 si acum la intrecerea  Baneasa Forest Run 11km-46:20 in acest an!

Valoarea totala a premiilor este de 11.200 LEI pentru Baneasa Forest Run!

Se vor acorda premii in bani primilor 5 castigatori la OPEN Feminin si OPEN Masculin, dar si primilor 3 de la fiecare categorie de varsta, la fiecare dintre cele doua curse (cros 11 km. si semimaraton 21 km).