Record de cursa la „Run The Lift”! Telescaunul a fost „batut” din nou

0
1185

Record de cursa la editia a doua a competitiei „Run The Lift”. Concursul, care iti propune sa te iei la intrecere cu telescaunul in Parang, a fost castigat de Gyorgy Szabolcs. Pe locul 2 a venit Viorel Palici. A fost vorba de o rocada intre primii doi clasati fata de clasamentul anului trecut. Peste 140 de concurenti au luat startul,sambata la pranz, in 6 „valuri”.

Gyorgy Szabolcs a stabilit un nou record al concursului „Run The Lift”. A alergat cei doi kilometri si jumatate in 20 de minute si 56 de secunde

Competitia organizata de Toma Coconea are startul la altitudinea de 1070 de metri. Concurentii ajung la finish la 1685 de metri. Fata de 2017, sportivii au fost avantajati de lipsa zapezii in partea superioara a traseului. Gyorgy Szabolcs a fost cel mai rapid la „Run The Lift” 2018. A incheiat VERTICALUL in 20 de minute si 56 de secunde. A”batut” recordul cu 46 de secunde. Viorel Palici a fost al doilea in clasament. Timpul sau 22 de minute si 29 de secunde. Cursa feminina a fost castigata de Ingrid Mutter. In total 4 sportivi au invins telescaunul.