Rezultate Lavaredo Ultra Trail: 19 romani au luat startul in cele 3 probe.

posted in: Stiri | 0

19 romani au fost prezenti, conform organizatorilor,  la startul celor 3 probe propuse de Lavaredo Ultra Trail 2017. De departe cel mai rasunator rezultat a fost al ultramaratonistului Robert Hajnal. Acesta a alergat cei 120 de kilometri in 13 ore 24 de minute si 30 de secunde si s-a clasat pe locul 5. Robert a fost la 15 minute de locul 3 si la 52 de minute de castigator: francezul Antolinos. Ultimul concurent care a trecut linia de sosire a venit cu o intarziere fata de locul 1, de 17 ore ,31 de minute si 58 de secunde. Daca „ELITELE” si-au dus propriile „razboaie” in tentativa de a-si demonstra, de a-si arata suprematia, marea majoritate a concurentilor au dus o lupta cu propriile limite. Iata locurile obtinute de romani la cele 3 probe, intr-un peisaj fabulos: