Adela Baltoi castiga la Subcarpati Trail Run! Declaratie dupa concurs

51
sursa Cosmin Bucerzan

Adela Baltoi castiga fara incaltari speciale, cu probleme la picior si dupa o ratacire pe traseu! Adela a fost cronometrata in 01:09:16 la Cros. La categoria 35 plus a castigat Raluca Chelariu. La Cros a castigat la masculin Alexandro Stroia. La 35 plus Marius George Cracu a fost cel mai bun. La Semimaraton la 35 plus Nicolae Balan a fost cel mai bun

Adela Baltoi castiga la Cros la Subcarpati Trail Run!

”Concursul a fost foarte greu. Ma asteptam la mai putina panta si mult mai usoara. Am urcat foarte putin in mers, singura problema au fost adidasi. Nu am adidasi de trail si mi-am scarntit un picior pe la kilometrul 3. Am alergat mai incet ca ma durea. Si ca sa fie treaba treaba spre finalul cursei in loc sa merg spre finis m-am ratacit doi kilometri. Se pare ca a luat cineva marcajul.” -Adela Baltoi

In cea ce priveste cursele din august, Adela nu isi poate face niciun plan din cauza crizei mondiale.

”Sunt cat decat multumita de antrenamentele din luna iulie. In rest ma pregatesc pentru ce va veni cand va veni nu vreau sa ma prinda concursurile de anul viitor in offside. Anul acesta sincera sa fiu nu mai am nici o speranta ca voi alerga vreo cursa de top la cum e situatia in momentul de fata.”-Adela Baltoi

La Semimaraton Ionela Alexandru a castigat in 02:04:30. Mariana Nenu a fost pe doi in 02:06:52. A treia s-a clasat Andra Anghel. Andra a castigat la categoria 18-34 de ani cu timpul 02:11:11.

La masculin Cristian Mosoiu a fost cel mai bun cu timpul 01:29:07.

Pe AIMX cititi aici despre progresul lui Alexandro Stroia. Sportivul antrenat de Dan Ionut Galiteanu  a fost primul la SubCarpati trail run la open cu locul 1 la categoria de varsta. La proba de Cros
(12 kilometri cu 450 metri D+). Rezultate aici!