AIMX va prezinta campionii nationali de la intrecerile de canotaj de la Snagov

218
AIMX va prezinta campionii nationali de la intrecerile de canotaj de la Snagov
Credit foto Ana Maria Oancia

AIMX va prezinta campionii din ziua a doua a Campionatului National de Seniori si tineret desfasurat la Snagov. Primul loc la categoria feminin senioare patru vasle a fost ocupat de Beres Madalina, Logofatu Elena, Bejinariu Viviana Iuliana, Pascanu Nicoleta (CS Dinamo Bucuresti). Pe locul doi au incheiat Rosu Larisa Elena, Vrinceanu Ioana, Popa Iuliana, Maftei Tabita (CSA Steaua Bucuresti). PE trei au fost Tataru Georgiana Simona, Bohus Iuliana, Parfenie Beatrice Madalina, Anghel Roxana Iuliana (CS Dinamo Bucuresti).

AIMX va prezinta campionii nationali de la intrecerile de canotaj de la Snagov
Credit foto Ana Maria Oancia

La feminin seniori dublu vasle  primul loc il ocupa Bodnar Nicoleta Ancuta si Cozmiuc Ionela Livia (CS Dinamo Bucuresti). Locul 2 a fost ocupat de Radis Simona si Beleaga Geanina (CSA Steaua Bucuresti). Pe locul 3 au incheiat Oltean Aura Adina si Ditu Antonya Karla (CS Muresul).

La feminin tineret dublu rame  locul 1 a fost luat de Budeanu Andreea Ioana, Beres Amalia (CS Dinamo Bucuresti). Pe locul 2 au terminat Rusu AIMX va prezinta campionii nationali de la intrecerile de canotaj de la SnagovMagdalena, Juncanariu Geanina Dumitrita (CSA Steaua Bucuresti). Podiumul a fost completat de Dinulescu Raluca Georgiana, Axinte Irina (CSA Steaua Bucuresti). Pe locul 4 au terminat Popa Andreea si Rusu Vasilica Alexandra (CSM Bucuresti).

AIMX va prezinta campionii din ziua a doua la Campionatului National de Seniori si tineret desfasurat la Snagov.

La seniori dublu vasle (MS2x), primul loc a fost ocupat de Prundeanu Ioan si Semciuc Mugurel Vasile (CSA Steaua Bucuresti). Aicoboae Vlad Dragos si Enache Marian Florin (CS Dinamo Bucuresti) au fost pe 2.  Berariu Stefan Constantin si Lehaci Florin Sorin (CS Dinamo Bucuresti) au incheiat pe locul 3.

La seniori dublu rame cu cârmaci  primul loc a fost ocupat de Matinca Alexandru Ciprian, Radu Constantin, Munteanu Adrian Petre (CS Dinamo Bucuresti). Pe locul doi s-au clasat Pirghie Cristi Ilie, Adam Constantin si Stefan Florin (CSA Steaua Bucuresti). Pe locul trei au fost Patrinjei Cristian Dorian, Tutuian Bogdan Daniel si Andrici Denis Florian (CSU Politehnica Timisoara).

La categoria masculin seniori simplu vasle categorie usoara  Cazacu Gabriel Ionut (CSA Steaua Bucuresti) ocupa primul loc, urmat de Tanasa Stefan Virgil (CSA Steaua Bucuresti) si de Gorea Bogdan (CS Muresul) pe locul 3. Andrici Denis Florian (CSU Politehnica Timisoara ) a fost pe locul 4.

La masculin seniori patru vasle, in fruntea clasamentului s-au clasat: Horodisteanu Florin Bogdan, Cornea Sebastian Andrei, Cirstea Sebastian Constantin, Cojocaru Cristian Ionut (CSA Steaua Bucuresti). Pe locul 2 a fost echipajul format din Dedu Gheorghe Robert, Bejan Sergiu Vasile, Cozmiuc Marius Vasile, Macovei Alexandru Cosmin (CS Dinamo Bucuresti). Pe locul 3  s-au clasat Agafitei Vasile, Baitoc Bogdan Sabin, Cireasa Marian, Chelaru Nicu Iulian (CS Dinamo Bucuresti). Pe locul 4 s-au clasat Nestian Iulian, Nichitean Denis Robert, Lungu Andrei, Hirgau Constantin Cristi.

La masculin dublu vasle categorie usoara pe locul intai s-au clasat Bocea Nicusor Vladut si Gheatau Daniel Gheorghe, urmati de Vultur Gabriel si Paval Constantin Iulian. Pe a-3 a pozitie au fosr Natea Adelin si Oltean Adrian Constantinpozitie. Pe locul 4 au terminat Penta Casian Dacian si Kovacs Ferencz Albert.

Castigatorii din prima zi sunt prezentati aici!

Sursa Federatia Romana de Canotaj

Credit foto Ana Maria Oancia