Intrecere tare cu Ania Caill si elvetianca Rahel Kopp in Cupa Europei! Miza: victoria!

0
672

Intrecere tare la schi alpin cu Ania Caill protagonista in Italia la Pila. Legitimata la Corona Brasov, reprezentanta Romaniei, Ania Caill a participat la Coborare! Diferenta a fost de +1.48. Timpul castigatoarei, Rahel Kopp a fost 1:55.19.

Intrecere tare la Coborare cu Ania Caill care a obtinut un rezultat de top pentru Romania! Locul 2 in Cupa Europei!

Progres pentru Ania Caill dupa un loc 12 in antrenamente la Pila, reprezentanta Romaniei a terminat coborarea din Italia in Cupa Europei cu al doilea rezultat. Au terminat intrecerea 66 de schioare. Nu au incheiat mansa a doua trei concurente din Franta, Elvetia si Austria. Anna Schillinger din Germania nu a mai luat startul in mansa a doua. Alte patru concurente din Suedia, Italia, Franta si Austria au abandonat din prima mansa.

Prima mansa a fost castigate de Rahel in 58.12. Ania a terminat in 59.15. Mansa a doua i-a adus victoria elvetiencei in 57.07. Ania a incheiat in 57.52.

Tot la Pila, dar in ianuarie, a fost podium pentru Ania la intrecerea din Italia. Au terminat 57 de sportive. Sase schioare nu au terminat, cinci italience si o britanica. Invingatoare a fost Sabrina Simader. Schioarea care concureaza pentru Kenya se afla la al doilea succes in acest an, Sabrina a mai castigat la Falcade-Moena tot in Italia, dar la Slalom Urias.

La Pila, in ianuarie, Ania a concurat la Super G si la coborare. Podiumul de la Super G a fost completat de Ania in urma castigatoarei Sabrina Simader si a suedezei Nadja Gunnarstedt. Ania a strans puncte FIS atat la Super G cat si la coborare. In cursa de coborare Ania a fost pe opt. Podiumul a fost dominat de italience. In cursa au fost peste o suta de sportive. Trei schioare au abandonat.

Pe AIMX puteti citi si despre întrecerea de la Gerar. Declaratii de la protagoniste gasiti aici!