Anca se ridică nonșalant de la pământ! Pentru ea zborul cu parapanta este o combinație unică de sentimente: libertate, bucurie, determinare, provocare, liniște! În urmă cu un an, pe Mont Cuarnan, Gemona, a fost dusă cu elicopterul la spital, după un accident.
Anca se ridică deasupra norilor, a avut și momente greu de gestionat, zborul cu parapanta o face liberă, o bucură, o provoacă și îi aduce liniștea chiar și in cele mai grele momente.

”În urmă cu un an s-a dovedit a fi unul dintre cele mai bune lucruri care s-au întâmplat în viața mea și sunt profund recunoscătoare pentru oportunitățile care au urmat. Le sunt recunoscătoare prietenilor care m-au vizitat în Gemona, acasă, care mi-au scris sau care încă mă întreaba cum sunt. Va mulțumesc pentru grijă, mi-ați făcut zilele mai ușoare și mai senine. Gabriel Alexandru Ivan iți sunt recunoscătoare și îți mulțumesc pentru sprijin, răbdare, eforturi și pentru că ai fost alături de mine în toate modurile posibile!! Mulțumesc Nicoleta Nicolescu pentru sprijin în recuperarea fizică și lui Cosmin Bara pentru recuperarea psihică. Un an mai târziu nu-mi vine să cred cât de mult m-am schimbat și am crescut, m-am regăsit, sunt într-o bună formă fizică și psihică și, cel mai important, sunt îndrăgostită nebunește de zbor.”-a postat Anca pe pagina de socializare.
În urmă cu un an, Anca Tabără a suferit un accident pe Mont Cuarnan, Gemona, a fost dusă cu elicopterul la spital!
”Anul acesta mi-am făcut niște prieteni minunați! Sunt atât de recunoscătoare pentru toate acestea! În cele din urmă, dacă ești deschis, viața este doar un proces de creștere, observare, alegere de oportunități, distracție și zâmbete. Abia aștept să văd unde voi fi peste un an!”

Anca a început să înțeleagă ce înseamnă zborul cu parapanta în august 2013. Avea amici care zburau cu parapanta și care i-au propus să facă un zbor în tandem. După primul zbor în tandem, Anca și-a dorit să învețe să zboare singură.
Pe AIMX citiți aici și despre un eveniment de alergare unic în România. La Reghin are loc prima cursă de 6 zile din țară: Transylvania 6 Days!
Autor Ovidiu Pețenghea