48 de ore de alergare pe bandă cu Mara Guler! Trofeu câștigat în Polonia

125

48 de ore de întrecere pentru Mara pe bandă și la final locul 2 cu 273,59km. Doar poloneza Patrycja Bereznowska a întrecut-o. La masculin Cristi Borcan a fost pe 4, al 5-lea la general după rezultatul câștigătoarei din Polonia. 291 kilometri în 48 de ore de alergare pe bandă la Zabrze.

48 de ore analizate de Mara Guler după evoluția din Polonia.

” Defectul “ profesional “ preluat din timpurile când alergam doar maratoane. Dozare moderată a efortului cu pauza și odihna gândite de arbitrul și suportul meu Monika. A făcut totul să decurgă blând și fără daune. Mulțumesc mult Monika și organizatorilor care ați făcut posibilă această competiție. Sportul înseamnă sănătate, omenie, disciplină și respect! Ma întorc acasă și voi continua! Am lângă mine cei mai buni prieteni Razvan ,Marian, alergatorii din Timișoara, comunitatea Smartfit cu tot ce implică sportul. Mă așteaptă antrenamente sistematizate și hrana gândite de trainerul meu Alin Godin și recuperări de calitate la Kynesys Timișoara ”-Mara Guler

E un an în care Mara a început în forță! Mara Guler a făcut record național la 48 de ore în drumul spre ținta de 1600 de km. S-a întâmplat la doar 6 zile distanță de la reușita Stefaniei Iaciu care stabilea recordul national la 268 de kilometri pe acelasi traseu din Atena.

În această vară, Mara a fost cea mai bună concurentă de la Campionatele Naționale ale Austriei de 24 de ore de Alergare. Traseul a fost o bucla de 1181 de metri. Ultramaratonista din Timisoara a impresionat in Austria si a strans 222,279 de kilometri. A fost la doar 7 kilometri de a dobora recordul national care ii apartine tot ei: 229,232 km ( 27 octombrie 2019, Campionatul Mondial de 24 de ore de alergare, Albi, Franta).

Pe AIMX aflati aici despre recordurile naționale stabilite de înotătorul Robert Glință la Budapesta