Andra Anghel castiga la Orientare in Bulgaria. Declaratia dupa eveniment

57

Andra Anghel castiga la Cupa Bulgariei! Intrecerile din primul weekend din august au fost la Shumen. Andra a concurat in cadrul Bulgaria orienteering festival. Au fost 3 etape de concurs, de lunga distanta, primele doua castigate de Andra. La a treia intrecere a fost pe locul 6. S-au cumulat timpii, per total a castigat!

Andra Anghel castiga in fata sportivelor Yasna Petrova si Liliana Gotseva, primul concurs de anul acesta la nivel international

”A fost un concurs pe o zona tehnica pentru orientare dar in acelasi timp si cu variante mai lejere de alergare. Diferenta a fost in partea tehnica a traseului. Am reusit sa imi pastrez concentrarea si sa fac departajarea in clasament in favoarea mea. In urma cu doua saptamani am participat la Transilvania Open la Cluj-Napoca. Am castigat primul concurs de anul acesta de Orientare! Urmeaza campionat national pe echipe la Baia Mare in perioada 21-23 august la Orientare. Pana atunci o sa alerg saptamana viitoare la Bucovina Ultra Rocks proba de 15km, concurs de alergare montana.”-Andra Anghel

Andra a concurat si la Subcarpati Trail Run!

”Am fost pe 3 la general si 1 la categorie, la proba de semimaraton. A fost super, m-am simțit ca ” acasă ” in pădure, un traseu super frumos, foarte bun pentru pregătirea fizica. Am abordat intrecerea ca pe un antrenament. Concursul mai important sa spun asa, a fost Cupa Bulgariei.”-Andra Anghel

La Semimaraton Ionela Alexandru a castigat in 02:04:30. Mariana Nenu a fost pe doi in 02:06:52. A treia s-a clasat Andra Anghel. Andra a castigat la categoria 18-34 de ani cu timpul 02:11:11.

La masculin Cristian Mosoiu a fost cel mai bun cu timpul 01:29:07.

La Cupa Bulgariei a participat si Alex Blejdea. A incheiat pe locul 6 dupa rezultatele cumulate. Se pregateste pentru Bucovina Ultra Rocks!

Pe AIMX puteti citi aici despre castigatorii de la  „Atinge Omu”. Concursul cu 64 de concurenti care au alergat pe traseul de 15 kilometri cu 1000 de metri diferenta de nivel.