Victorii pentru înotătorii piteșteni la Campionatul Internațional din Ungaria

0
405
sursa Inotatorii Argeseni

Victorii pentru înotătorii piteșteni. Sportivele Delia Safcencu și Emilia Surugiu uu evoluat entuziasmant! Delia a obținut victoria în prima zi de concurs la probele 100 metri spate și 400 metri mixt, iar în a doua zi de concurs sportiva s-a clasat pe primul loc la 50 metri spate și 200 metri spate. Delia a făcut baremul pentru Campionatele Europene. Emilia Surugiu a câștigat la 100 metri bras, 50 metri bras, 200 metri bras și 200 metri liber.

Victorii pentru înotătorii piteșteni. Sportivele antrenorului Viorel Ciobanu sunt în formă!

Delia Safcencu a obținut:

Medalie de aur în proba 50 metri spate cu timpul 30″74.

Medalie de aur în proba 200 metri spate cu timpul 02’19″53.Timp barem pentru Europenele de juniori. Trebuie reconfirmat la CUPA ROMANIA TARGOVISTE

Surugiu Emilia a obținut:

Medalie de aur în proba 50 metri bras cu timpul 36″25.

Medalie de aur în proba 200 metri liber cu timpul 02’10″62.

Medalie de argint în proba 200 m bras cu timpul 02’49″98.

Cosmin Andrei Duminică a făcut recorduri personale în proba 50 metri spate 41” 97 și 200 metri spate 03’12″83.

3. Darius Cătălin Petrache (CSA Steaua Bucureşti) 02:21:30

An după an CSM Pitești face performanță! Și în 2021 clubul a ajuns la un număr de 16 medalii în primele 3 zile de concurs în bazin de 25 metri de la Miercurea Ciuc, în prima zi obținând 7 medalii iar în a doua 6 medalii. S-au remarcat Mihai Iacob în proba 100 bras, sportivul fiind antrenat la club de Viorel Ciobanu și Adrian Moise. Emilia Surugiu, Alexandra Curcan sportiva care în proba de 200 metri liber a obținut medalia de bronz la Tineret, înotătoarea fiind pregătită la club de Iulia Berca și Zizica Sora.